Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aky je rozdiel medzi casovym spinacom a spinacou zasuvkou?

Zdravim,

viete niekto vysvetlit aky je rozdiel medzi tymito dvoma pristrojmi? Oba sa zasunu do zasuvky a do nich sa zapoji spinany spotrebic napr. lampa ktora ma svietit ked nikto nieje doma v urcitych casovych intervaloch. Na pohlad su tieto pristroje rovnake, len na obale je tento rozdiel:

Spinanie fazovym vodicom ALEBO Spinanie nulovym vodicom.

Myslel som ze tie pristroje su rovnake - zapnu spotrebic pocas nastaveneho casoveho useku.

Vracet to nemá žádný smysl. Lampa je spotřebič s dvojitou izolací, kde se nemůžeš ničeho stejně dotknout. Ledaž je kovová, ale v tom případě by měla mít zástrčku s kolíkem a pak je to zase jedno. Když ji připojíš přes rozdvojku, tak ze spínané fáze uděláš spínaný nulák, ale to je opravdu úplně jedno. Nikdy žádný problém nevznikne.