Tmu řadím mezi "běžné světelné podmínky". Vyskytuje se totiž poměrně často ;) a lidé jsou během ní často aktivní.
K věci:
Když tma ne, potom by měly vyhovět LCD hodiny. Velikost displeje bude možná nutno trochu ozkoušet (třeba vytipováním několika velikostí hodin, namalováním displeje na papír a vyzkoušením, zda bude na potřebnou vzdálenost dobře čitelný těmi, pro které to čitelné býti má).
Poté máš v podstatě už klíčové vstupy - minimální velikost displeje a technologii zobrazovače. Stačí si ujasnit sekundární parametry (voděodolnost? Čitelnost i za mrazu? Na baterie nebo na drát? 230V nebo jiné? Bude to dvakrát ročně někdo potahovat nebo je vyžadována DCF synchronizace?) Pozor - jestli mají být čitelné i za šera, mění to situaci, LCD pak není vhodný a bude nutno pořídit LED, které mají automatickou regulaci jasu, takže přesvítí ostré slunce a v naprosté tmě budou jen slabě žhnout. Pak je zase otázka barvy....
Btw já kdysi potřeboval digitální hodiny vodotěsné, jednoznačně čitelné v totálním slunci a slabě žhnoucí o půlnoci, synchronizované DCF , s přesně definovanými fyzickými rozměry a napájené 5V. Nakonec jsem si takové musel postavit sám ze supersvítivých LED, PIC mikropočítače a DCF modulu, protože na trhu zkrátka nenajdeš vše.