Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Závada na multimetru retlux rdm 9001

Dobrý den, potřeboval bych poradit. Koupil jsem si multimetr retlux rdm 9001. Je skoro mrtvý. Jde o to, že jsem měřil napětí v zásuvce.
Pak jsem zapomněl vytáhnout měřící hroty ze zásuvky.
A otočil jsem přepínačem funkcí z voltů na milivolty,
diodový test, ohmmetr až na měření Hz.
Pak jsem chtěl něco změřit a najednou se mi nezobrazuje žádné číslo, samé nuly na displeji.
Může mi někdo říct co mohlo odejít?
Předpokládám, že pojistky budou v pohodě, protože jsem je propípnul druhým multimetrem. Který neukazuje už měřené hodnoty.

Děkuji za případné odpovědi.

na rozsahu milivolt není žádný dělič. nějaké ochranné kohmy tam budou, jinak by sis všiml atomového hřibu z měřáku, ale zrovna na napětí ze zásuvky to dimenzované nebude.
stejně tak měření odporu bude asi nějakým operákem se vstupem do zpětné vazby, ani to není dimenzované na 230V.

možná že samotný ad převodník s displejem to přežil, ale čím složitější měřák, tím více škod můžeš čekat. teoreticky by z toho ještě mohl být panelový voltmetr, ale ta drbačka za to skoro nestojí.
před 20 lety se dělaly dmm s obvody intersil, ale co je v čínských krámech teď, ví bůh.

jak se dívám na datum 23.10., měl jsi ho jen na jednorázové hraní, jak vypadá zobrazených 230V na displeji: https://kutilska.poradna.net/questions/2800735-vyber-multimetru-retlux-rdm-9001
kup si měřák za 300,- a kašli na bluetooth.

Díky moc za tvoji obsáhlou odpověď.
Vyplatí se to opravovat?
Nebo to mám poslat na reklamaci? Jestli mi ji ale uznají.
Multimetr mám teprve 2dny.
Minulý multimetr jsem měl za 200kč. A vydržel 5 let. Čím složitější meřák, tím více součástek se může posr*t.

Příště koupím meřák za 500 Kč a kašlu na to.

Vůbec jsem si to neuvědomil, že mám měřící hroty v zásuvce. Za 5 let co používám multimetr se mi toto ještě nestalo.