Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Boční spětné zrcátko

Po styku bočního zrcátka z křovinami u cesty se mi uvolnilo zrcátko(sklo),ale nevím jak a k čemu a čím ho přidělat.Máte někdo nějakou zkušenost nebo radu s tímto problémem?

Řešení:

Sklo tam je nacvaknuté na nějakém mechanizmu (obvykle plastové kolečko), abys byl schopný seřizovat zrcátka zevnitř.
Pokud je zacvakneš zpět a bude držet, je to OK. Pokud držet nebude, tak je celé vytáhni (bacha na případné dráty od rozmrazování) - zřejmě se ulomila jedna z pacek. Pak bych doporučil oboustrannou lepící pásku, abys pak byl v budoucnu s tím schopný něco dělat.

Nevím do jaké míry je moje zkušenost reálně využitelná, ale moje staré Tipo (z roku 1989) mělo také zrcátka vyhřívaná a byla přilepená oboustrannou lepící páskou. A přestože italské plasty po letech zkřehly a všechny západky praskaly jak na běžícím pásu, zrcátka držela celých 14 let.