Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Boční spětné zrcátko

Po styku bočního zrcátka z křovinami u cesty se mi uvolnilo zrcátko(sklo),ale nevím jak a k čemu a čím ho přidělat.Máte někdo nějakou zkušenost nebo radu s tímto problémem?

Řešení:

Sklo tam je nacvaknuté na nějakém mechanizmu (obvykle plastové kolečko), abys byl schopný seřizovat zrcátka zevnitř.
Pokud je zacvakneš zpět a bude držet, je to OK. Pokud držet nebude, tak je celé vytáhni (bacha na případné dráty od rozmrazování) - zřejmě se ulomila jedna z pacek. Pak bych doporučil oboustrannou lepící pásku, abys pak byl v budoucnu s tím schopný něco dělat.

Sklo tam je nacvaknuté na nějakém mechanizmu (obvykle plastové kolečko), abys byl schopný seřizovat zrcátka zevnitř.
Pokud je zacvakneš zpět a bude držet, je to OK. Pokud držet nebude, tak je celé vytáhni (bacha na případné dráty od rozmrazování) - zřejmě se ulomila jedna z pacek. Pak bych doporučil oboustrannou lepící pásku, abys pak byl v budoucnu s tím schopný něco dělat.

Já jsem něco takového,s tím lepením,myslel.Zrcátko jsem mněl venku a skoušel jsem ho tam nějak namáčknout a "nedrží!Tak jsem myslel na to přilepení ale mám trochu obavy aby tam lepidlo.zatím nevím jaké,drželo,protoze je to vyhřejvaný zrcátko. Uvnitř je taková destička,asi 6x3cmm,ktera je ovládaná a tak asi k ní to bude přichyceno,což nejde,nebo přilepeno.

Pokud by nebylo vyhřejvané, tak by na přilepení skla zrcadla k pohyblivé vnitřní nosné konstrukci stačila kvalitní oboustranná lepicí páska, která lepí tak, že se lepí i na nůžky, když ji chcete odstřihnout. Dva nebo tři pruhy pod sebou zakryjí celou plochu, to, co překukuje přes okraj odstřihnout tenkými nůžkami na nehty, přimáčknout a je to. Drží to i v horkém létě, ale jak to snese vyhřívání zrcátka je otázka. asi to chce lepidlo, které radili předchozí rádcové,

Ak sa ti odlomili tie štyri plastové packy, ako súčasť plastu zrkadla, máš smolu. Stačí jedna. Jedine obojstranná lepiaca páska, ale tá ti drncaním zrkadlo beztak neudrží. Vypadne zrkadlo časom. Vlastne podlepený plastový kruh pod samotným solitérnym zrkadlom medzi úchytnými packami obsahuje tiež samolep, dodaný od výroby.

V prípade, ak nie je možné zrkadlo rozhodiť na dve polovice, ani nové sklo nenatlačíš tak, aby zapadli packy zrkadla za teflonový manipulačný kruh, prípadne si počas manipulácie niektorú z paciek beztak ulomíš počas cpania zrkadla na pôvodné miesto.

Vymeň celý kus kompletu bočného zrkadla za nové, však nestojí majland. Máš to doma na kolene za 15 minút vymenené.

Nevím do jaké míry je moje zkušenost reálně využitelná, ale moje staré Tipo (z roku 1989) mělo také zrcátka vyhřívaná a byla přilepená oboustrannou lepící páskou. A přestože italské plasty po letech zkřehly a všechny západky praskaly jak na běžícím pásu, zrcátka držela celých 14 let.