Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Drevo na nabytek

Zdravim,

mam v planu si zkusit vyrobit nejaky dreveny nabytek do detskeho pokoje. Chtel bych se zeptat, jak je to s nakupem dreva - fosny, hranoly, prkna - pro nabytek. Asi nejvetsi obavy mam z toho abych nekoupil fosny, ktere budou vselijak zkroucene a zprohybane, tak jak jsem to videl napriklad u dreva prodavaneho v OBI, Hornbachu atp. Existuje nejaky e-shop, u ktereho bych o tohle nemusel mit obavy ? Nebo je to bezne a pri vyrobe se to nejak resi ? Diky!

Souhlas se všemi předcházejícími.
Akorát, pokud si troufneš a máš trochu přiměřeně vybavenou dílničku, dá se vyrábět vše i doma. Já takhle dělal celou kuchyňku ( malá kuchyňská linka se skříňkami, v kuchyňském koutě), skříňky a "kancelářský" stůl na chatu a 8 nástěnných skříněk do pracovny ( ty ale z laťovky a nalakoval). Chce to jenom to lamino řezat jemným menším kotoučkem v maflíku (já na to používám starý Narex adaptér na vrtačku), ostrý a plechový bez tvrdokovu, zoubky cca 2 mm, malý "šraňk". Kotouček chce občas přibrousit, lamino jej dosti tupí. A případné oblouky šmidlilkou rovněž s jemným zubem. Chce to odzkoušet, ale jde to celkem dobře.
Rovné části velkých ploch řezat pomocí dlouhého pravítka (Al lišta-profil 2x4-5 cm) uchyceného na obou koncích stolařskými svěrkami. Na případné skolíkovávání existuje perfektní "fórrichtung" (měli ho nedávno v Lídlu). Jinak možno používat vruty, s plochou hlavou a na imbus klíč, do dřevotřísky a hlavičky maskovat záslepkami. Na šuplata dostaneš kolejničky (možno různé druhy a typy).
Hrany pak nažehlil nažehlovací páskou-fólií.
Ale to jsem odbočil trochu od Tvé otázky, ale třeba Ti to k něčemu bude.;-)

Zdravim,

dekuji za podnetne navrhy. Z praktickeho hlediska je lamino urcite cestou, ale ja bych si rad fakt zkusil neco vyrobit z masivu :) Beru to spis jako konicek, vyrobit si neco ze dreva, nez ze bych potreboval levne/ryhle dosahnout praktickeho vysledku :)

Necekal jsem ze bude takova potiz sehnat drevo vhodne pro dany ucel. Kazdopadne jakykoliv tip kde vzit hezke, vysusene drevo, ktere se nekrouti uvitam.