Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HDO časy EON

Ahoj,

po výměně spínače HDO od Eonu máme časy na ohřev vody špatně nastavené.

Je možné někde požádat o změnu časů?
Děkuji, nevyznám se v tom.

Záleží jaký máš kód na hodinách. Nikdy jsem to nezkoušel požádat o jiný kód. Osobně se domnívám, že ale rozložení časů bude obdobné. Vždy je nejdelší čas v nočních hodinách pak hodina až dvě přes den a zbytek ve večerních hodinách.

To rozložení časů je zcela běžné, víc v noci. Kapacita bojleru (objem) a tepelná izolace musí být takové, aby 8-hodinový ohřev ohřál celý objem vody na běžných 70-80°C a je celkem jedno,kdy. Pokud se voda ohřeje a nestačí, je někde vada: malý objem nebo špatná izolace nebo může být uhnilá výpustná trubka uvnitř bojleru a míchá se vám hned v bojleru teplá voda s napouštěnou.

U CEZu se mi to podařilo, ale montér z toho nijak nadšený nebyl. Asi podruhé už by se mi to nepovedlo. Normálně přes infolinku, že hodina přes den nestačí ani na myčku, jestli by to šlo. Tak operátorka vypsala povel.