Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nová pračka – zvláštní hluk/vibrace

Ahoj, chci se poradit. Nová pračka (AEG LTX7C562C) má jeden zásadní problém. Při většině programů generuje zvuk, který se podobá procházce kolem trafostanice. Hučí, vibruje a tyto vibrace přenáší do podlahy (občas rezonují i plechy na pračce).

Hluk/vibrace jsou slyšet v podstatě non-stop, bez ohledu na to, zda se buben točí, či nikoliv. Je to slyšet při praní, máchání i ždímání (tam to lehce zanikne ve zvuku ždímání). Hluk je to tedy zřejmě elektronický, nikoliv mechanický.

U některých programů k tomu nedošlo, ale u většiny zatím ano. Jako by se na začátku praní sepnul nějaký okruh a už to jede. Pračka byla instalována správně (zřejmě), obaly odstraněny a přepravní šrouby vyndány.

Tady je malá ukázka: https://youtu.be/5vFFcra_JkI

Co myslíte, že to může být?

Zkusil bych to bez prádla a teprve až pak bych to reklamoval. Jsi si jisty, že jsi odstranil všechny přepravní šrouby? byly dva? Já kdysi instaloval pračku (nějaký "no name" od Číňana) a tam byly přepravní šrouby tři. Vyndal jsem dva v zadu a když jsem ji spustil, tak zvuk byl hodně podobný tomu tvému. Ten třetí byl zespodu a byl označen jen "tak mimochodem".. Ale fakt bych zkusil nejprve bez prádla.

Jinak mám AEG Lavamat 47080, s plněním shora a tyto zvuky neznám. Mám ji 13 let, bez poruchy, s cyklem praní cca 1 x denně. Jen při ždímání na vysoké otáčky, cca 1000 ot/min. vydává takový vysokofrekvenční zvuk. Ale to je vlastnost rychle se točících těles. Při nižších otáčkách do 1000 ot/min. je naprosto klidná, beze zvuků.