Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kost v záchodu

Ahoj, nalila jsem do WC hovězí vývar a bylo tam i pár kostí. Od té doby mi nejde wc spláchnout. Vzdouvá se mi v míse voda a chvilku trvá než odteče. Toaletní papír mi to ucpal na dýl.
Už jsem zkoušela nějaký v drogerii koupený gel na čištění trubek, ale vůbec to nepomohlo. Mohl by mi někdo poradit, co s tím? Díky.

Ach jo, sundat mísu je přesně to, co jsem dělat nechtěla :-(( Na to musím někoho zavolat. Ach jo.

PS: pro toho jednoho - polívku taky běžně leju na talíře, ale když ji puberťákovi navaříte a on ji nechá celých pár dnů na sporáku, tak ji pak na***ně nalejete do záchodu. Takže asi tak :-)

Kost by měla jít rozpustit louhem (přesvědčil se o tom známý, pro kterého je žiravina jako žiravina a tak si chtěl nějakou trofej očistit louhem namísto kyselinou). Takže nějaký ten krtek nebo podobné svinstvo na čištění odpadů (většinou je to >90% louh sodný) by mělo zabrat. Ale nemám s tím zkušenosti, jak se ho podaří dostat na místo, ani jak moc to bude nebezpečné, kosti v odpadu jsme snad ještě neřešili (v kuchyni, kde by to přicházelo v úvahu máme ve výlevce sítko). Na vlasy a podobné věci to funguje, sifon jsme nemuseli rozebírat už mnoho let.