Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaké elektrické topení do malé koupelny?

Rozměry koupelny jsou cca 2.9 m x 1.4m, což dělá 4 m2. K dispozici je jedna zásuvka. Uvažoval jsem o elektrickém radiátoru s olejem, něco jako: SENCOR SOH 2107BK, ovšem v návodu se píše

Spotřebič nedoporučujeme používat
v místnostech o ploše menší než 5 m2
.

Hrozí nějaký problém s plochou 4m2? Nebo poradíte jiné řešení? El. žebřík už je nainstalován a má bohužel slabý výkon, předělávat se to ale nebude; takže se hledá náhradní řešení.

S použitím, vzhledem k té poznámce, bych si nedělal hlavu. Pokud seřídíš na termostatu (ten snad má) příslušnou teplotu, bude vytápět podle potřeby. Ale je nutno, vzhledem k umístění v koupelně, dodržet, aby nebyl umístěn v ochranných prostorách (zjednodušeně) v dosahu z vany, nebo ze sprchového koutu (min.60 cm od těchto prostor) a byl napojen na zásuvku osazenou proudovým chráničem s hodnotou 30 mA. ;-)

Omyl. Pokud budeš mít u toho "fukárku" zapnuto topení, má tento ohřívač termostat a reguluje tak, že buďto topí a fouká, nebo netopí a nefouká. Takže funguje vlastně stejně jako doporučovaný přímotop s ventilátorem. To že fouká studenej, to je pouze v případě že jej používáš bez topení a máš zapnut pouze ventilátor. A pokud by šlo o časově omezené přitápění, pouze v době koupání a mytí, jde o praktičtější a levnější provoz, než s radiátorem. Ale opět pozor na jeho umístění v koupelně!!!;-)

Zdravím.

Mám taky malou koupelnu. Mám v ní "žebříček" s termostatem a přímotom 500 W. Naprosto to vyhovuje. Pokud chci topit delší dobu, zapnu žebřík, jinak přímotop. Nevidím v tom problém. Jenom ne žádný olejový radiátor. Ten je k ničemu..

Olejový radiátor je obdoba pevného ústredného kúrenia, teda musí sa pravidelne celá miestnosť, resp. chalupa okurovať na stanovenú teplotu.

Tiež je výhodný olejový radiátor, ak sa v odľahlej kúpeľni nekúri, pričom hrozí zamrznutie potrubia v stenách.

Je to z dôvodu, aby sa teplo naakumulovalo do muriva a svojou tepelnou zotrvačnosťou vyžarovalo zase späť do interiéru kvôli tepelnej pohode v miestnosti.

V tvojom prípade velice drahá sranda na jedno osprchovanie raz za 24 hodín denne vykurovať nonstop kúpelku i keď pri min. 500W stiahnutým termostatom na minimum. (Pravda, ak sa nemočíš ponorený vo vani dve hodiny s celou rodinou obložený pri desiatkach zapálených sviečok, ako to robia súčasné moderné female, lebo sú IN).

Ak ti nehrozí zamrznutie potrubia podľa mňa ti stačí 3kW-6kW infra výkonný žiarič (halogénové špirály pred reflexnou, leštenou plochou http://ix.sk/Da0Je), ktorý si spustíš na cca 10 minút pri sprche a osušení. Ak ti to kabeláž s ističom vydrží pri mäkkom nápore napríklad 3kW špirály. (Spočítaj si náklady). Švacnúť na seba povedzme 6kW iba na dobu sprchy alebo okurovať nonstop 500W-ami pritom bude v miestnosti zima, ako v psinci ak nemá miestnosť 25cm izoláciu vonkajšieho obvodového muriva, stropu, podlahy s trojitým zasklením okna.

Práve som sa zo zaujímavosti mrkol na ceny žiaričov, konštatujem, že predajcom už načisto drbe.

V tvojom prípade by som si zbastlil na kolene nejaký lacný infra panel z odporových trubičiek 1-2kW,
http://www.drapko.sk/imgs/Iz_trubicky_big.JPG za pár halierov, pár šušňov.

Sortiment: http://www.drapko.sk/izolacna_keramika.htm

Ak by si pozdĺž rozfaklil napríklad antikoro 6/4" trubky, do ktorých vnútra polomeru ohniska vrazíš na držiaky z drátov infra trubičky so špirálami, spojíš ich viacero nad seba, predsadíš pred ne ako bonus nejakú metalickú mriežku nech si nespáliš ručník alebo ftáka priamym dotykom, máš infra panel za pár halierov. (tieto odporové trubičky sa používajú do infra pecí, keramika, naparovanie ocele uhlíkom apod.) V prípade, že disponuješ prípojom 3x400V/50Hz, dáš ťahovým vypínačom aj 12kW do tej miery, že budeš mať porád kúpelku vybavenú, ako suchú saunu. Infra ti prežiaria muskulatúru až po morek, špik v kostiach - infra solárko za pár babek.

Nudo, ty jsi padlý na hlavu.

Coby elektromechanik bych se vyvaroval jakéhokoliv bastlení spotřebičů na 240/400 voltů do vlhkého a nebezpečného prostředí, jako je koupelna.

Přestaň tady lidi navádět k sebevraždě, to si zkoušej doma sám na sobě, ty hlupáku nemožnej. Se divím, že ti ještě správci nedali doživotní BAN za ty tvoje kydy tady na poradně.