Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Expanze pro TUV

Zdravím, koupil jsem si do baráku zásobník TUV od Dražic 200litrů s patronou pro ohrev a s připojením cirkulace. Přívod vody mám z řadu.
Otzka zní: Je k systém zapotřebí expanze či nikoli.? Moc děkuji.M

Pokud jsem to správně pochopil, chceš expanzku do řádu vody k ohřevu? To je naprostá blbost, expanzka tam je zcela k ničemu, páč je tam trvalý průtok vody a přetlak odkape sychrákem. Expanzka se dává jen na statickou vodu v systému topení. Pokud jsem tedy správně pochopil dotaz.

Ona tam má ještě jednu důležitou funkci kvůli které jsem si jí tam taky dal. V době kdy byly jen kohoutkové baterie, kde se pouštěla voda otáčením ventilu to bylo OK. Dnes kde jsou všady pákovky vysvětlujte donekonečna manželce nebo dětem aby páku normálně uzavřeli a ne na ní třískli rukou. Ty vodní rázy expanzka bezvadně vyrovnává a bojlery, výměníky atd. tolik netrpí.

Kdepa, je to dany pruznosti toho materialu. Kdyz vodu k trkaci dotahnete gumovou hadici, tak pude uz uplne do haje a nevytlaci skoro nic.
A taky kolena maji vliv, ta razova vlna nechce jit za roh. Imho do boileru uz z ni dorazi tak malo, ze z hlediska namahani je to zcela zanedbatelny.