Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bezpečnostní sklo - Security glass - Safety glass

Dobrý den,

prosím vás o radu jestli je možné svépomocí vrtat otvory do bezpečnostního skla 4 mm tloušťky? Průměr otvoru zatím neřeším, protože se přizpůsobím technickým omezením při práci se sklem, o kterých zatím netuším.

Bude možné také svépomocí bezpečnostní sklo řezat? Případně následně zabrousit hrany?

Co vše k tomu bude potřeba?

Omlouvám se za takto položený dotaz, jsem ale na začátku pouhé myšlenky na realizaci.
Potřebuji takto navrtat a upravit na mnou požadovaný rozměr větší tabule v množství asi 100 ks (půjde pouze o jejich oříznutí na požadovaný rozměr cca 30x50 cm).
Prioritou je pro mě zvládnout oříznout tabule. Když zvládnu vrtání v rozích nebo u delší hrany, tak budu rád.
Pokud to bude možné, chci vše zvládnout svépomocí.
Děkuji za to že mi poradíte.

:beer:

Dobrý večer,

bezpečnostní sklo by teoreticky mělo být lepené ze dvou skel, kde je mezi skly folie. Řezání tohoto skla síly 4 mm je nejjednodušší. Řez z jedné strany, "vyprasknutí" řezu, sklo se otočí, udělá se řez z druhé strany (naproti tomu prvnímu) opět se řez "vypraskne" a nejlépe žiletkou se přeřízne folie (řez se může polít lihem a zapálit-folie změkne a jde to lépe). Možná jsem to napsal složitě, ale v podstatě na tom nic není, chce to jen trochu zručnosti. Co se týká vrtání tak s tím zkušenost nemám, ale v domácích podmínkách bych tomu moc nevěřil. Hlavně u tohoto typu skla. Vrták se může jakoby zaseknout o tu folli a sklo praskne....