Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bezpečnostní sklo - Security glass - Safety glass

Dobrý den,

prosím vás o radu jestli je možné svépomocí vrtat otvory do bezpečnostního skla 4 mm tloušťky? Průměr otvoru zatím neřeším, protože se přizpůsobím technickým omezením při práci se sklem, o kterých zatím netuším.

Bude možné také svépomocí bezpečnostní sklo řezat? Případně následně zabrousit hrany?

Co vše k tomu bude potřeba?

Omlouvám se za takto položený dotaz, jsem ale na začátku pouhé myšlenky na realizaci.
Potřebuji takto navrtat a upravit na mnou požadovaný rozměr větší tabule v množství asi 100 ks (půjde pouze o jejich oříznutí na požadovaný rozměr cca 30x50 cm).
Prioritou je pro mě zvládnout oříznout tabule. Když zvládnu vrtání v rozích nebo u delší hrany, tak budu rád.
Pokud to bude možné, chci vše zvládnout svépomocí.
Děkuji za to že mi poradíte.

:beer:

Bezpečnostní sklo je buď kalené nebo lepené. V síle 4 mm máte asi na mysli sklo kalené. Tam se veškeré obrábění ( vrtání, broušení, řezání ) dělá před kalením. To doma asi nedáte. Pokud se naruší pnutí kaleného skla, tak se roztříští na maličké kousky, tzn. že jakékoli obrábění nelze.

Dobrý večer,

bezpečnostní sklo by teoreticky mělo být lepené ze dvou skel, kde je mezi skly folie. Řezání tohoto skla síly 4 mm je nejjednodušší. Řez z jedné strany, "vyprasknutí" řezu, sklo se otočí, udělá se řez z druhé strany (naproti tomu prvnímu) opět se řez "vypraskne" a nejlépe žiletkou se přeřízne folie (řez se může polít lihem a zapálit-folie změkne a jde to lépe). Možná jsem to napsal složitě, ale v podstatě na tom nic není, chce to jen trochu zručnosti. Co se týká vrtání tak s tím zkušenost nemám, ale v domácích podmínkách bych tomu moc nevěřil. Hlavně u tohoto typu skla. Vrták se může jakoby zaseknout o tu folli a sklo praskne....