Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem podlaha podkroví

Ahoj,
Rekonstruujeme starou chatu. V půlce podkroví je podlaha ve složení nosný beton-škvára-betnová šlupka, to celé nalité mezi I profily. Vrchní vrstva pracuje a praská, původně jsem myslel že to vyrovnáme stěrkou, ale když jsem do toho dloubnul, kvalita je mizerná. Co s tím? Napadají mě varianty:

1) nechat a přelít stěrkou, maximálně vybrat vrchní šlupku kde se drolí
2) vybrat až na nosný beton a ustavit novou podlahu liapor + desky na tomhle základě
3) vymlátit to celé včetně spodního nosného betonu, yrobit dřevěný rošt + desky
4) vybrat škváru a dorovnat to betonem (do čehož se mi kvůli zátěži celé stavby ani trochu nechce)

Rozteč I nosníků je cca 120-130cm. V druhé půlce je podlaha na roštu zakotveném mezi nosníky + dvě vrstvy OSB desek křižmo.

Jsme ve fázi, kdy všechno je možné, později už se nám do toho rozhodně nebude chtít zasahovat.

Dřina by tolik nevadila, ale smysl aby to mělo.
Takže půjde vybrat škvára (on je to tedy spíš popel), rošt z hranolů mezi I nosníky, podsyp liaporem a desky přes. Nakonec to bude nejlepší i z hlediska nulového rozdílu výšky mezi místnostmi + budu vědět co tam je a v jakém je to stavu.

Kdybych tušil, že rekonstrukce je ještě mnohem horší nez se tvrdí, řešili jsme novostavbu :-) Každopádně díky za konzultaci všem!