Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Babetta-sklep

Dobrý den,neví někdo,zda se může s Babettou parkovat ve sklepě v bytovce? V některých bytovkách tady na sídlišti to tak je,někde ne.Mně by zajímalo,dle čeho se to určuje..Pokud bych měla svůj vlastní balkon v bytovce,nikoho bych se,aspoň si myslím,neptala.Ptala jsem se zde předsedkyně SVJ,prý ne.děkuji za odpoveď.Hezký den.

Musí se dodržovat hlavně protipožární nařízení a dbát na minimalizaci možných následků,třeba při požáru. Moto s benzínem v nádrži asi žádný předpis nedovolí mít ve sklepě bytového domu.

Domluva s předsedou SVJ. U nás jsme museli ze společných prostor odstranit téměř vše,co tam nepatří. V tomto jsou hasiči krutí. Vyhrožují pokutami a ne malými. S tou motorkou to beru jako vtip,ji dát na společný balkón.

pokud bude babeta bez provozní kapaliny to znamená benzínu tak to nikdo nemůže zakázat.Kočárek také přes zimu dáte do sklepa.Na druhou stranu kdo se moc ptá tak se doví.A babka předsedkyně prostě vidí motorku a tak tedy ne.

A tady je odpověď odborníka na podobný dotaz:
Při řešení Vašeho dotazu je nutné vycházet z ověřené projektové dokumentace na panelový dům, ve kterém bydlíte. Obecně lze garážovat malý motocykl jen na místech k tomu určených, což klasický panelový sklep nesplňuje. V rámci typizované výstavby (výstavba panelových domů) se však z hlediska požární bezpečnosti staveb v řadě případů - typových projektů počítalo s tzv. místností pro úschovu jízdních kol a mopedů (bývalá projektová ČSN 73 0833 účinná od 1.4. 1977). Současně platná projektová ČSN 73 0833 (účinná od 1.2. 1996) umožňuje u tzv. budov skupiny OB2 (váš případ) rovněž vytvoření místnosti pro úschovu jízdních kol a motocyklů s obsahem do 50 cm3. V některých případech bývala kočárkárna a místnost pro úschovu citovaných motocyklů totožná, kdy tvořila jednu místnost.

Z výše uvedeného vyplývá, že odpověď naleznete v projektové dokumentaci Vašeho objektu. V případě jiného užívání objektu (nepovoleného parkování malého motocyklu) se jedná minimálně o porušení stavebního zákona.
plk. ing. Chytrý Petr, ředitel odboru prevence HSZ

Záleží na domluvě, Já ji parkuji v paneláku ve sklepě už 29 let. Soused také. Dříve tu měli sousedi ještě nějakého pionýra. Ve stanovách to bylo sice zakázané,ale tak nějak nikomu to nevadí aspoň nic neříká tak v pohodě. Také měli sousedi psi a kočky což nebylo také povoleno. O všem jsme se dohodli a je klid.

Dobrý večer,Babettka na mráz nepůjde,neboť kromě ostatních dětí vlastním dcerku,která zase vlastní baráček,kde budu míti v zimě svou Babettku uskladněnu pěkne v suchu.Problém je pouze v tom,že je baráček úplně jinde.Jinak jsem dnes čirou náhodou našla pronájem garáže,takže všem děkuji za odpovědi a považuji toto vlákno za vyřešené.