Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vařič

Dobrý den, přestal fungovat otočný regulátor teploty na dvouplotýnkovém vařiči. https://www.manualypdf.cz/professor/epv329x/manu%C3%A1l
Jedna plotýnka neustále vypíná a zapíná a prakticky se na tom nedá ani uvařit voda. Zkoušel jsem na vypínači přihnout kontakty aby fungoval, ale chvíli držel a potom začal zase vypínat. Jako ND jsem to nikde nenašel.
Protože vařič používám jen občas, nechce se mi kupovat nový . Samozřejmě by šel vypínač propojit, aby běžel pořád, nevadilo by mě, kdyby šel naplno bez regulace, ale chci aby šel vypnout, když se bude používat druhá plotýnka.
Proto mě napadlo dát tam nějaký takovýhle vypínač
https://www.conrad.cz/packovy-spinac-sci-r13-2-05-250-v-ac-1-5-a-1x-vyp-zap-1-ks.k701011?utm_source=seznam&utm_medium=sklik&utm_campaign=3_PLA-Bestseller&utm_content=Bestseller&utm_term=
Vydrží to a bude to fungovat? Přeci jen to má 1200W
Díky za rady.

To, čo popisuješ (chyba) je dôsledok chybného termostatu. Ten asi je kombinovaný s otočným vypínačom - tie termostaty sú často na mechanický spôsob (bimetal s nastavovaním vzdialenosti medzi kontaktami). Ak vieš, obzri sa po opravovniach, často majú na variče ešte nejaké staré zásoby dielov. Alebo si pozháňaj a vymeň.
Riešenie s vypínačom - nerozumné - platnička pôjde stále na plný výkon, nikdy neodhadne, aká je teplá, aby si to tým vypínačom odpojil (ibaže by si používal kontrolu teploty rukou :-D)