Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Oloupávač dýní

Zdravím a chtěl bych poprosit o radu.

Mám spousty dýní(ty velké) a chci je zpracovat. Potřebuji je oloupat a nakrájet na kostičky. Víte někdo o nějakém stroji, který by uměl dýně oloupat, nebo nakrájet? Jak to dělají v továrně na zpracování dýní? Nevíte někdo?

děkuji

Vycházím z toho, že existují různé šunkovary, rýžovary, strouhadla, mixery, roboty, odšťavňovače, kráječe, a jíní pomocníci v kuchyni....

Rozkrajim na 1/8, ty fakt velky na 1/16 a loupu nozem, ono to jde docela dobre. Ovsem takhle je zpracovavam na cokoliv jinyho nez kompot, pac ten mi prijde hnusnej. Ale jinak dyne miluju, zrovna ted o vikendu jsem varil 10l dynovy polivky.
EDIT: co raspli do flexy a slupku odbrousit? Teda jestli jich zpracovavas tunu...