Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zásuvka chrčí po vyjmutí nejde proud do ostatních zásuvek

Zdravím, chci se zeptat ohledně zásuvky. Začala prskat elektřinu, nejspíš zkrat, tak jsem ji vyjmul a zůstali trčet jen 4 dráty, ostatní zásuvky co nasledují po ní v obvodu samozřejmě nejedou. Elektřině vůbec nerozumím tak se chci zeptat, zda než přijde elektrikář nainstalovat novou zásuvku, tak můžu nějak propojit trčící dráty aby se elektřina dostala i do dalších zásuvek? Zrovna na potvoru jsou to zásuvky od domácích spotřebičů, internetu a televize. Děkuji

Opravdu na to nešahejte - ve starém domě musí být opatrný i elektrikář.
Např. může vést fáze napřímo do světla a ne přes vypínač. Vzpomínám, jak jsem v domě mé přítelkyně měnil lustr a vesele poskakoval naboso na kovových štaflích.
A žasnul, proč mi zkoušečka svítí při každé poloze vypínače.
Naštěstí žiju :-) .