Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zásuvka chrčí po vyjmutí nejde proud do ostatních zásuvek

Zdravím, chci se zeptat ohledně zásuvky. Začala prskat elektřinu, nejspíš zkrat, tak jsem ji vyjmul a zůstali trčet jen 4 dráty, ostatní zásuvky co nasledují po ní v obvodu samozřejmě nejedou. Elektřině vůbec nerozumím tak se chci zeptat, zda než přijde elektrikář nainstalovat novou zásuvku, tak můžu nějak propojit trčící dráty aby se elektřina dostala i do dalších zásuvek? Zrovna na potvoru jsou to zásuvky od domácích spotřebičů, internetu a televize. Děkuji

podle úrovně dotazu nešahat a nechat zapojit elektrikáře.

Nenapadlo tě, že místo zásuvky stačilo použít čokoládu nebo waga? Jenže pokud jsi to teď odpojil (a pokud jsou kabely mimo jakoukoli normu), tak už jakékoli zpětné zapojování je nebezpečné.
Podle 4 drátů usuzuju na TN-C, takže vážně hrozí, že to zapojíš blbě a na zemnicím kolíku budeš mít fázi.

edit: a to už nehovořím o tom, že bez padesátky bys do toho neměl hrabat vůbec.

edit2: na telku a inet si běž koupit prodlužku (prodlužky).

Opravdu na to nešahejte - ve starém domě musí být opatrný i elektrikář.
Např. může vést fáze napřímo do světla a ne přes vypínač. Vzpomínám, jak jsem v domě mé přítelkyně měnil lustr a vesele poskakoval naboso na kovových štaflích.
A žasnul, proč mi zkoušečka svítí při každé poloze vypínače.
Naštěstí žiju :-) .