Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Změna výkonu hořáku na zemní plyn

Ahoj Kutilové. Mám drobný problém, pořídil jsem hořák na vaření brambor a kukuřice v kotli. Při připojení na zemní plyn je však výkon žalostný. Původně jsem si říkal, že je něco špatně na přívodu plynu, ale tam se zdá je vše v pořádku. Což mi potvrdilo i video, které jsem později našel. Zkusil jsem cvičně přehodit na PB a výkon byl ideální.

Moje otázka zní: Můžu nějak zvednou výkon hořáku při použití zemního plynu? Napadlo mě zvětšením vstupních trysek? Díky moc za názory a rady.

Hořák:
https://www.super-naradi.cz/Paella-horak-50cm-14kW-na-zemni-plyn-20mbar-2-kruhovy-Vaello-Campos-P1550G-d4855.htm?gclid=CjwKCAjw5ZPcBRBkEiwA-avvk3DuhZ3jSc_jkXuEvneBZOBpmFI9R-RiCEdvOwA4RqaJwSLxUOEcMxoC-f8QAvD_BwE

Video:
https://www.youtube.com/watch?v=ci50tWGa1V4

Neprodali omylem ten na PB?
Ale jinak se to opravdu resi jenom zmenou trysky, korunova zalezitost, jenom vedet ten spravnej prumer. Kouknul bych na prumer stavajici trysky a zasel do nejakyho plynarskyho kramu, ze tam mam xx trysku na PB a chci trysku na zemni plyn a oni by uz mohli vedet.

jednoznačně vyměnit trysku, také jsem laboroval u kuchyňského sporáku ne zemní plyn, protože plameny olizovaly hrnce zevně, změna trysek problém vyřešila a šlo lépe nastavit i hoření na spoř, tedy nejmenší plamének. Po sežízení se klidně táhne polévka 2 hodyiny aniž by utekla.