Tepelný výkon těchto článků se opravdu pohybuje kolem těch 100W. Počítal jse to již sice hodně dávno, ale bylo to tak. Pokud ty články nalezené v podkladech (NHKG) souhlasí rozměrově s Tvými, je i výkon těch Tvých stejný. Ten je dán plochou.
Přepočet, v případě že tedy vezmeš tu katalogovou hodnotu 120W při 80 st.C, na těch 75 st.C bych provedl jednoduše a poměrově. Snížení o 5 st.C, pokud tedy vezmu že 80 st.C je 100% tak jenom z hlavy jde o 4 %. Takže i výkon by byl o tato procenta nižší-takže opět z hlavy cca 115 W. Pro tvé posouzení by to mělo stačit. Takže když budeš vycházet z tohoto, moc se nespleteš.
Co se týče těch litinových článků, souhlas s Nudou. Jsou věčné. Za plechy bych je neměnil. To, že tečou mezi články, bývá způsobené buďto špatným těsněním (klingeritové kroužky) a dotažením mezi články, ale někdy rovněž prorezavěním litinových spojek článků. Ty jsou poměrně dost zeslabeny závity a po delší době provozu mohou občas přece jenom prorezavět. Renovace celého litinového radiátoru je sice reálná, ale aby byla opět na dlouhou dobu, bylo by vhodné rozšroubení článků a případná výměna hodně zeslabených spojek. Nebo alespoň kontrola a oprava v těch spojích, které tečou. Což je ale spíše práce pro instalatéra. Je na to potřeba (pokud se nerozšroubovávají postupně jednotlivé články) dlouhý "klíč" s ozuby na spojky radiátorových článků, kterým se je nutno dostat do kritického spoje. Bohužel, v současné době to ale zřejmě žádný nebude chtít dělat. Ti nejraději pouze namontují vše nové a hotové. "Málo práce a více peněz".
Já před cca 30-ti lety sehnal "zadara" cca 100 asi 40-50 let starých litinových radiátorů ze školy, z článků 25/70 cm, všechny pomocí rázového "povolováku" rozšroubil, vyčistil a natřel, koupil odlitky a "natočil" na soustruhu nové spojky 6/4" (nyní se používají pouze 5/4"), dal nová těsnění, šešroubil radiátory podle potřeby a instaloval si je do našeho RD.
V pohodě a bez problémů slouží dodnes a určitě mě přežijí a možná i mé děti.