Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak se zbavit zmije?

Na pozemku u sousedů se objevila zmije. Je to tichá lokalita. Často tam pobývá čtyřleté dítě, proto jsou vážné obavy.

Jde mi o radu jak dostat zmiji pryč. Může klidně žít jinde, nejde o likvidaci.

Poradíte mi něco fungujícího?

Ukliďte si kolem domu a nemusíte se bát zmijí, radí herpetolog

"Odchyt a vypuštění zmije na jiném místě není řešení," vysvětluje Vlašín. Zmije je totiž teritoriální zvíře. V důsledku to znamená, že jestliže si necháte zmiji u domu odchytit – a toto ohrožené a chráněné zvíře může odchytávat jen odborník, který má výjimku na odchyt – pouze toto území uvolníte pro jinou zmiji. Pokud budou pro život hadů kolem vašeho domu ideální podmínky, můžete vzít jed na to, že se dříve či později objeví zmije nová a uvolněné území s radostí obsadí.

:-?

Zkusil bych určitě odchyt a vypuštění někam do přírody, dostatečně daleko. Ale ne sám!! Nejlépe zavolej na nejbližší záchrannou stanici zvířat, nebo aspoň městským strážníkům či hasičúm, ti už by mohli poradit, na koho se máš obrátit.

My dávali zmije malé do malých zavařovaček a velké do velkých zavařovaček a vyvezl jsem je v les. :) Taky je třeba se ujistit, že jde skutečně, ale skutečně o zmiji. Ovšem v případě malého děcka to chce milého hada skutečně lapit a odvézt.