Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak se zbavit zmije?

Na pozemku u sousedů se objevila zmije. Je to tichá lokalita. Často tam pobývá čtyřleté dítě, proto jsou vážné obavy.

Jde mi o radu jak dostat zmiji pryč. Může klidně žít jinde, nejde o likvidaci.

Poradíte mi něco fungujícího?

Ukliďte si kolem domu a nemusíte se bát zmijí, radí herpetolog

"Odchyt a vypuštění zmije na jiném místě není řešení," vysvětluje Vlašín. Zmije je totiž teritoriální zvíře. V důsledku to znamená, že jestliže si necháte zmiji u domu odchytit – a toto ohrožené a chráněné zvíře může odchytávat jen odborník, který má výjimku na odchyt – pouze toto území uvolníte pro jinou zmiji. Pokud budou pro život hadů kolem vašeho domu ideální podmínky, můžete vzít jed na to, že se dříve či později objeví zmije nová a uvolněné území s radostí obsadí.

:-?