Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Byt

Zdravím měl bych dotaz ohledně příčky z ytongu kterou máme postavenou v panelovem bytu kde se nejedna o nosnou zeď ale jenom rozdělení na dvě místnosti chci se zeptat zda si musis vyžádat statika abych měl nějaký papir ze příčka může zůstat? Jedná se ještě o družstevní byt který budeme převádět do osobniho příští rok děkuji za odpovědi.

Už jste se jednou ptal, nevzpomínáte si?
https://kutilska.poradna.net/questions/2785315-byt (Kurt)

Záleží jedine na tej skutočnosti, či bola táto drobná stavba v čase výstavby ohlásená na príslušnom úrade so situačným plánom zmeny užívacej plochy bytu, jeho rozdelením. Ak neexistuje žiaden takýto záznam, smelo ponechaj priečku potichu stáť na svojom mieste ak ti to takto vyhovuje, ako budúcemu vlastníkovi zapísaný v LV 1/1-ny z celku. Kedykoľvek sa rozhodneš, môžeš priečku potichu odstrániť bez toho, aby si musel zmenu ohlásiť úradu.

Ak sa jedná o drobnú zmenu užívacích priestorov, je ohlásenie nutné. Ohlásenie sa dokladá spolu s nákresom - situačným plánom bytu a priečky. Ohlásenie má bezodkladný účinok. V praxi: Ak sa v lehote do 30-dní úrad neozve, nič nenamieta, zobral ohlásenie na vedomie, teda je zmena povolená a akceptovaná.

Ak nebude priečka alebo sádrokartón zasahovať od podlahy priamo do stropu a od steny po stenu, bude napríklad pri strope nad priečkou vynechaná nejaká drobná vzduchová (svetelná) medzera, nie je nutné ohlasovanie.