Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Renovace starého skleníku - odstranění nánosů sklenářského tmelu

Zdravím,

mám na zahradě starý skleník klasické konstrukce dané doby - betonová podezdívka, na ní kovová konstrukce a v ní skleněná okna nejrůznějších rozměrů.
Barva opadala, sklo časem zkřehlo, některá okénka vypadla, tedy jsem se rozhodl jej zrenovovat.
Plán je vyházet sklo, obrousit, natřít a osadit plastovými okénky.
Jsem ve stadiu odstraňování starého skla a narazil jsem na problém s megadávkami sklenářského tmelu, které jdou jen s obtížemi odstranit - viz foto. Plánuju jej opálit hořákem - je to dobrá strategie, nebo to lze nějak efektivněji?
Díky!

Mám stejný problém. Chci zrenovovat starý skleník s dobrou kovovou konstrukcí, ale tmel starý, zatvrdlý, okna napůl rozbitá nebo vypadaná. Nejraději bych svěřila kutilovi, co se vyzná.... ráda posdílím Vaše zkušenosti či doporučení.
mikleova@seznam.cz

Pokud se s tím chcete pár týdnů trápit, prosím. Po zkušenostech s renovací bych doporučil jej rozřezat, odvézt do sběrny a koupit si nějaký nový moderní. Cenově jen na materiálu k rekonstrukci to vyjde podobně.
Práce s tím moc. Sklo pryč, tmel po centimetrech odstraňovat dlátem, pak celou konstrukci obrousit očistit, několikrát natřít, vyměřit okénka (každé jinak velké), nařezat z desek, nalepit...