Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak opravit plastovou cast pistole tlakove mycky

Stena bajonetu od tlakove mycky BOSCH ma dve mikro trhliny, kteryma vsak pri provozu mycky unika podstatna cast vody. Tento dil jsem z pistole demontoval a nafotil (fotky prikladam). Poslal jsem to mailem s dotazem na dodani tohoto dilu do BOSCHe a bylo mne sdeleno, ze jako nahradni dil vedou jedine celou pistoli. Ta vsak stoji temer 1000Kc. Neni nejaka moznost jak to opravit? Napado mne v miste uniku vody vyvrtat diru a vyplnit ji necim nevim cim.

Tekutým sekundovým lepidlom určeným na trhliny, tj. drobné praskliny v plaste. Ten jediný dokáže zatiecť do mikroskopických trhlín v prípade, ak je materiál vychladený na max. 5°C. Doba stuhnutia lepidla trvá min. dve hodiny pri 35°C.

napríklad tento xindel: https://www.nay.sk/loctite-60-sec-universal-glue-15g

Priadne zalepené miesta (trhliny) znovu podlep /oblep/ sec. lepidlom, a omotaj čerstvú plochu lepidla (stiahni) dýzu klasickou PVC izolepou na elektrické vinutia. Je pružná, sťahuje, ak ju mierne dotiahneš okolo prasklín.
https://www.zbozi.cz/vyrobek/izolacni-paska-elektrikarska-19mmx0-13mmx10m-cerna-jobiprofi-19510/

Sekundový kyanoakrylátový lepidlo v žádným případě! To se totiž vodou rozmočí a uvolní, takže mu to zase poteče. Zvláště v tlakové části, takovou pevnost sekunďák zase nemá, i když vydrží dost.
Jdi na písek plácat bábovičky, tam alespoň nemáš co zkazit.

nemel, po stiahnutí elektroinštalačnej pásky kolom dokola trysky sa dôkladne utesnia trhliny.

navyše, nepoznám materiál koncovky trysky, ale niektoré plasty kvalitné sec. lepidlo dokáže naleptať a vytvrdiť dokonale mikro spáry. (okrem silón, teflón a spol. materiálov s neukončeným molekulárnym reťazcom väzieb) .

Co to je za blbost, nojo, když tady budu nadávat, tak to odnesu zase já, smažou mne, protože jsi chráněnec velkého medvěda. Sekundové lepidlo je kontaktní - to jest potřebuje co nejmenší spáru, nejlépe úplně nacpané lepené díly na sebe. Tudíž nic nevyplní a když něco rozleptá, tak tak tuplem držet nebude. A vodou povoluje. Obávám se, že v tomu tlaku nic neodolá, jedině zkusit epoxid, to je nejpevnější, co lidstvo vymyslelo (kromě průmyslových lepidel). Jen aby bylo kam to nacpat, není mi z fotek jasné, kde ty trhliny jsou.

sekundové lepidlá na báze kyanoakrylátu povolia aj pri vysokej vzdušnj vlhkosti,nemusí to byť an priamy styk s vodou,,na menšie opravy je dobrý a pre bežného človeka dostupný pattex special repair plastic ,revell plasto tmel alebo loctite ultra repair-dvojzložkové šulce opravnej hmoty