Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Domácí rybízák

Dobrý večer,
Dostal jsem úkol zbavit se cca deseti kg mraženého odstopkovaného rybízu - směs bílá, černá, červená.
Ne marmelády ani sirupy. Těch je už plná komora a nikdo to nežere.

Takže bych z toho možná nechal vykvasit rybízák.

Kardinální otázky jsou, jestli vůbec ze zmrzlého - po rozmrazení - to půjde. IMHO ano, šťáva je z něj dobrá.

Druhá otázka je, jestli se do toho pouštět teď, když nemám sklep. Nejchladněji mám v dílně ale i tam je teď 27 stupňů. Mám pocit, že optimálně by mělo být tak kolem dvaceti, jinak víno octovatí a to i při použití ušlechtilých kvasinek.

Třetí otázka - bude to z takové směsky rybízů vůbec dobré víno?

Ještě mě napadlo udělat prostě mač a nechat vydestilovat, ale to jsem nějak nikdy. Předpokládám, že je spousta pastí, do kterých se dá spadnout.

Za jakákoliv doporučení velice děkuji.

Můj "rybízák" :-) Asi tři kýble rybízu nasypu do 100l bečky. Rozmixuju vrtulí ve vrtačce. Doplním vodou do asi 80l.
Nadopuju to 15kg cukru. Po třetím vypálení vznikne asi 8 až 9l šmakózních 80%. Vhodné na domácí výrobu různých likérů, třeba ořechovky, nebo vaječnýho likéru a podobně. Ale pssst, nikomu to neříkejte! :-)