Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem čerpání vody z vrtu na pozemku kde není elektřina

dobrý den,potřeboval bych poradit jak nejlépe čerpat vodu z 8m vrtu do vzdálenosti cca 30m po spádu od vrtu na pozemku kde není elektřina.prodávají různá čerpadýlka na 12v která lze připojit na autobaterii,ale ty se mě zdají na jedno použití.nemáte někdo nějakou zkušenost jak by to šlo co nejlépe vyřešit.děkuji

Jestli to teda dobře chápu, nejprve půjde voda nahoru 8 metrů (teda čerpadlo musí mít aspoň takový výtlak aby se nemuselo potrubí plnit ručně) a pak půjde 2m dolů (tedy po naplnění potrubí bude čerpadlo tlačit jen 6 metrů (zanedbám-li ztráty v potrubí), zbytek obstará gravitace). Jestli je to tak, zajímá vás průtok při 6m výtlaku a to, aby čerpadlo za nějakou rozumnou dobu vytlačilo vodu do 8m.

Nejdříve půjde voda nahoru z vrtu cca 8m a od vrtu cca 30m se spádem cca 2m. Proto by mě zajímalo jestli je na trhu nějaké čerpadlo které připojím na autobaterii a čerpadlo vydrží třeba 2 hodiny v kuse dávat průtok třeba 20l/min. Jedná se o dočasné řešení přibližně na 2 měsíce