Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Časovač k ponornému čerpadlu

Ahoj,

ve studni máme ponorné čerpadlo, které tlačí vodu do tlakové nádoby a je spínáno tlakovým spínačem.
Teď se stalo, že tlakový spínač selhal, nevypnul a ponorné čerpadlo jelo stále, až se spálilo.

Vše již opraveno.

Ale aby se situace neopakovala, tak bych chtěl k čerpadlu předřadit nějaký časovač, který by po aktivaci čerpadla tlakovým spínačem začal měřit čas a pokud bude zaznamenám provoz delší třeba než půl hodiny, tak bude tímto časovačem čerpadlo vypnuto. Lze nějaký takový časovač zakoupit? Ideálně nějaký jak jsou prodávány ty do těch zásuvek, které spínají například podle teploty a tak dále. Stačí 1 fázový. Děkuji.

Musi se použít časove rele,udélat to tak aby to šlo odblokovat např.při napoušténi třeba nadrže.Chce to elektrikáře. Časovače do zasuvky se k tomu nehodi,neboť se spoušti vždy rucné.Nebo použit TS digitalni který už tuto funkci má.

Souhlasím s keiki, dát ještě jeden tlakový spinač, nastavený na trochu vyšší vypínací tlak i vyšší zapínací tlak. Kontakty spinačů zapojit do serie - za sebou. Běžně by fungoval ten s nižšími nastavenými tlaky, pokud by selhal, pak ten s vyššími. Ale vhodná by byla pak zvuková signalizace, pokud by vstoupil v činnost ten havarijní, aby byl uživatel na tento stav upozorněn. To by pak bylo nutno pravděpodobně použít, k druhému tlakovému spinači, pomocný stykač.
Časových relátek je spousta, ale jsou (profi výrobky) většinou poměrně drahá. Na zásuvku, jako spínací hodiny, které by šlo takto použít, ale osobně žádné neznám. Jde o to, že musí být iniciováno současně se sepnutím čerpadla tlakovým spinačem a po určité době by obvod čerpadla tedy mělo vypnout.
Jinak by se dalo "zbaslit", z komponentů z Číny, poměrně levné, ale to už je spíše pro zkušenějšího "kutila". ;-)