Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Shořela elektrika v podhledu

Dobrý den,

prosím o radu – netušíte, co může být příčinou následující nehody? Situaci stručně popíšu a přikládám foto.

Z podhledu v koupelně z ničeho nic vypadla žárovka. Rovněž vypadl proud. Při ohledání se zjistilo, že objímka žárovky je roztavená. Naštěstí nic nechytlo. Nyní elektrika funguje ze 4 místností v jedné. Stalo se to známým, elektriku v koupelně mají v mědi. Ve 2 pokojích v bytě je ještě v hliníku, předělávají to postupně. Může to souviset?

Osobně mě tato jejich zkušenost děsí, máme podobné panelákové byty s tím rozdílem, že my máme elektriku komplet v mědi a revizi elektrorozvodů jsme si naposled nechali udělat v roce 2016.

Napadá vás, co se tady mohlo pokazit? Předem děkuji za každý názor.

Moc děkuji za všechny informace. Halogenky máme bohužel také, jak jsem zjistila. Vyměníme je za LEDky a budeme doufat, že naši řemeslníci odvedli při rekonstrukci koupelny poctivou práci. Omlouvám se, pokud byly mezi fotkou a popisem nesrovnalosti, postavila jsem dotaz na základě informací, které jsem dostala.