Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Automatické dvířka do kurníku

Zdravím, řeším automatické otevírání vrátek kurníku a zatím máme vyřešeny vrátka (je to obyčejná plastová deska, která jezdí v drážkách nahoru a dolů), máme motorek z dvd mechaniky a když to přípojíme na 12W tak to pěkně jede a pěkně to provázek namotá a dvířka jedou nahoru, když obrátíme polaritu tak to hezky provázek odmotá a dvířka jedou dolů. Co každopádně chybí je nějaký časovač, aby se to spustilo vždy jen na 5 sekund co 12 hodin a pak se obrátila polarita a zase to jelo 5 sekund nebo to řešit nějakým koncákem nebo jak to vlastně vyřešit?

Předem díky za nápady, případně i odkaz co přesně koupit. Díky

Také jsem se snažil něco vymyslet, ale než jsem to 'vymyslel', tak táta udělal jednoduchý nášlapný mechanismus, který fungoval roky. Večer nebyl problém slepice zavřít ručně, šlo o to, aby je člověk nemusel ráno pouštět. Večer, když už byly na bidlech, tak jsem jen nastavil nášlapnou desku a bylo. Ráno, když slepice vstaly, došly k okénku, šláply na desku, ta odjistila dvířka a bylo.
Za celé roky se nám nestalo, že by se do kurníku dostala kuna či lasička. Do té doby několikrát.
A jen tak na okraj, pro 'městské kluky' Ony ty slepice zase tak hloupé nejsou, byste se divili, co se dokážou naučit. Třeba takové nášlapné krmítko... Během 1-2 dnů se s ním sžily. ;-)