Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Oprava fasády

Zdravím,
zkusím dotaz, prosím neradit zateplení, izolaci a složité moderní úpravy.
Jde mi o menší opravy omítky u starého domku, opadané u země. Pokud je občas zeď vlhká- vysoká spodní voda a vůbec...stará chalupa.
Tak po deseti letech začne dole omítka, tedy hlavně brizolit, dole opadávat.
Je dost těžné sehnat brizolit, třeba v Praze nebo Mělníku.
Nebo nahradit nějakou tou pastovou omítkou? Jde o malé plochy.
Když jdu do stavebnin, smějí se brizolitu a vnucují polistyrén. Po opravě natřu chaloupku silikonovou barvou, je nízká, a je dalších deset let pěkná.
Brizolit je na ní velmi hrubý, tak by nebyla pěkná oprava něčím hladkým.
Děkuji

Břizolit dělá stále KVK i Cemix. Takže buď poptat na internetu, nebo navštívit jiné stavebniny. Mně taky tvrdili, že 11 cm fasádní polystyren se nedělá.
Akrylátová penetrace je u starého baráku je věc dost ošemetná a určitě bych to napřed vyzkoušel na malé ploše. Snižuje propustnost povrchu, což u mokrého zdiva není žádoucí.