Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výběr pračky AEG vs Samsung

Dobrý den, po 20 letech budeme kupovat novou pračku a už asi 3 dny sedíme v tabulkách a porovnáváme vlastnosti a funkce... Dostali jsme se do fáze, že máme vybrané dvě pračky a teď se nemůžeme rozhodonut:

1) AEG ProSense L6FBG68SC (specifikace)
2) Samsung WW90K6414QW (specifikace)

U AEG se nám líbí záruka 10 let na motor a 5 let na přístroj, u Samsungu je jen 10 let na motor, ale zase se nám tam líbí možnost přidat v průběhu praní zapomenuté prádlo bez toho aby se vypustila voda a taky se mí líbí možnost ovládat pračku přes wifi (ano, já vím - jsem hračička a tyhle věci mám rád)

Můžete mi poradi kterou z těch dvou? Jak je na to kvalita samsung a aeg? Díky

Pračku od Samsungu bych já nebral. Stačily mě v minulosti jejich "revoluční" nápady jako bublinková pračka,potom zázračná pračka,která měla prát ve studené vodě,potom místo máchání prádla mělo nastoupit sprchování prádla,pak snad praní s nějakou koulí a podobně. Samozřejmě z těch dvou AEG.

Na spotřebu proudu bych moc nehleděl. Největším žroutem je stejně ohřev vody a tam se nic lepšího vymyslet nedá (účinnost je téměř 100%). Spotřeba vody je diskutabilní, protože pokud je spotřeba hodně nízká, tak bývá prádlo málo propláchnutý od prášku. Dobrou funkcí je detekce potřebného množství vody na samotný praní, kdy se měří hladina podle nasákavosti prádla. Ale to mají dnes snad všechny pračky (možná krom těch nejlevnějších).