Na základovom, nosnom, obvodovom murive (tehla, kvádre, tvárnice, Ytong) nevadí táto záťaž. Len by si musel spevniť podklad rabicovým pletivom (sú to štvorce drátu, prípadne sa robí rabic s keramickou rohožou, aby vsakovala voda z malty).
Iba lepenie šutra priamo na tepelnú izoláciu, by ti ju urvalo, vyvalilo.
Na lepenie šutra sa musí spraviť ukotvený rošt durch cez izoláciu až do muriva, prípadne ukotviť durch cez tepelnú izoláciu karirohože. Po nahodení pálenej, cementovej malty ešte do elastickej, vlhkej malty natiahnuť na karirohože rabicové pletivo. Potom sa dajú lepiť šutre na pálenú, cementovú, zaarmovanú maltu.
Katastrofálna pakáreň takto dodatočne postupovať, ak už je obvod tepelne opláštený izoláciou.
Kamenný obklad sa robí pred finálnou fasádou na pripravené rošty, aby sa rozniesla po horizonte, v radoch na seba ukladaná hmota šutra. Ponechá sa vzduchová medzera, ktorá sa môže postupne zaplňať za šutre vhodnou tepelnou izoláciu o hrúbke cca 3-5cm. Ale izolácia nie je nutná, lebo samotná vzduchová medzera medzi obvodovým murivom tvorí dostatočnú izoláciu. (Je to podobné, ako keby si vymuroval okolo chalupy predsadenú priečku. Takto sa dodatočne zatepľovali za komunistov chalupy. Vymurovali sa z bielych, piesko-cementových, bielych tehál, predsadené priečky. Tehly (klasický rozmer) sa iba precízne vyspárovali, čím sa vytvorila elegantná fasáda (ako z cukru) bez nutnosti nahadzovať brizolit.