Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Domací klimatizace

Ahoj,

rád bych si na doma pořídil domácí klimatizaci - takovou tu jak postavíte do pokojíčku a v zimě dáte do krabice a do sklepa :-)

Existují verze, které nemají "trubku" co odvětrává teplo? Já jsem našel jen s "trubkou" která musí vést mimo místnost ze který odchází "teplo".

Díky za rady.

Řešení je silný závěs a tři kolíčky na prádlo. Sám to takhle provozuji a mám tu teď právě příjemných 24°C.Okno stačí mít pootevřené na 15cm a utěsnit výše zmíněným závěsem. Je to sice blbé řešení, ale funguje a je to lepší než spát při 30°C. Je ale také nutno počítat s tím, že tyhle potvory jsou dost hlučné. A tím dost míním DOST. Mě to nevadí, já tím naopak maskuju hluk zvenčí (hospoda v přízemí), který mě jinak budí,ale někdo při tom neusne.

Jen pro představu, o jakou budovu jde?
Dělali jsme rekonstrukci cihlovýho baráku, teď je mezi přízemím a půdou nacpáno plno vaty (předtím nafoukaná tak půlka baráku už slehlý izolace), fasáda nezateplená.
Letos mi přijde, že mi je v tom baráku větší vedro, než minulý, před rekonstrukcí, ale to sem neměl teplotní senzory, takže nemůžu porovnat.

Teď měřím 21C(rano)-24C(k veceru). Jen mě zajímalo, jestli jsou letos tak extrémní teploty, nebo to způsobila ta vata.... Těch 24 je pro mě celkem dost.

Šestipatrovej barák z padesátých let, žádné izolace se tenkrát nedělaly a já jsem v posledním patře pod střechou. Takže když přijdu z práce je v cimře tak těch 28-30°C. Za půl hodiny to mám vychlazený na snesitelných 26, za další půl hodinu na těch 24, které jsou pro mne optimum (mám rád teplo). Určitě bych to dostal i na míň, ale nepotřebuju. Když byly vloni nebo předloni ty pětatřicítky, zapínal jsem to časovačem, abych měl snesitelně, když přijdu domů. Letos to není potřeba.

Aha, poslední patro, tak to nezávidím.
Ale jestli je letošek lepší, tak buď blouzním, nebo by to jestě mohlo být způsobený kompletním předěláním příček, je to teď víc průchozí a líp by tu mohl cirkulovat vzduch, předtím to byly takový slepý místnosti uprostřed baráku, možná proto si udržely líp chlad.

2 patrovy nezateplený rodinný domek, na podlahu pudy jsem dal 30cm foukane vaty. Teplota v domě v létě podstatně poklesla, v zimě zase úspora při vytápění.
Jako druhý krok doporučuju předokenní žaluzie. Ty dokážou snížit teplotu uvnitř o dalších pár stupňů.
Když je ale venku přes 20° v noci par dnů po sobě, pak už nemáš jak snížit teplotu doma než klimatizací.

Vyhozené peníze za mobilní klimatizaci.
Kupte splitovku a budete mít klid.Jedna jednotka venku, druhá uvnitř.Žere to skoro prd, je tichá a většina z nich dneska už umí topit v zimě.My koupili do baráku Wiessmana a spokojenost.
Mobilní klima stojí kolem 8-10 tisíc.Splitovku koupíte dneska od 12 tisíc.

Vakuovany sklo je stale se objevujici blbost - si spocitej tlak na ty okna, co by to s nima asi udelalo. Konstrukcne nerealny.
Helium je taky blbost. Utece i z ocelovy flasky. Ve vokne by nevydrzelo ani par dni.
Obcas, ale vzacne, se to plni suchym argonem, ale uplne bezny to neni.
Castejc je tam silikagel na docucnuti ty vzdusny vlhkosti a smytec.

Vím, že to je vlákno z července, nicméně mám na iconka dotaz. Můžeš prosím napsat jaký typ přesně máš? Jak si řešil montáž? Případně na kolik tě vyšla? Jakou plochu ochlazuješ a jaká je reálná spotřeba? Děkuji

Jedná se o Wiessmann Vitoclima 200.Cena přes známého, co tuhle značku montuje, byla 17000 Kč včetně DPH.

Instaloval jsem svépomocí, co šlo se vyrábělo.Konzole na venkovní jednotku svařena z jeklů za 50 z kovošrotu.Jelikož jsme měli před fasádou, vykrojil jsem drážky v polystyrenu a instaloval trubku a kabel k vnitřní jednotce.Dvojtá měděná trubka na chladivo stála 1500 korun a minimální délka byla 5 metrů.Kratší nešla kvůli množství náplně chladiva.Vše zafoukáno nízkoexpanzkou.
Odvod kondenzátu hadicí vedenou spolu s trubkou na chladivo a ukončena nad zemí.
Celkově ta sranda vyšla na asi 20 tisíc, ochlazuji tím obývák s kuchyní 50 m2 a ještě to trochu ochladí i chodbu.Příští rok nainstaluji ještě jednu jednotku do chodby, která je společná pro všechny místnosti, takže ponecháním otevřených dveří vychladím i jiný pokoj.

Spotřeba....neřeším.V chladnu si přitopím klimou a tohle parné léto jsme chladili na 24 stupňů.Na topení ji používám jen v přechodných obdobích, kdy stačí oteplit právě tu největší místnost v baráku a tou je onen obývák s kuchyní.Jinak topíme krbovkama s výměníkem přes akumulační nádrž. Letos jsme platili za elektřinu zhruba stejně, 17000 za rok a to běhá klima, topí klima, ohřev vody v boileru a vaření, pračka, sušička atd. plus světla.Prostě celej barák jede na elektřinu.

Existuje cosi, zvenku je to poněkud podobné to převozní klimatizaci, nemá to rouru, funguje to tak, že se tam dá kus ledu (nebo možná naleje ochlazená voda) a ventilátor přes to fouká vzduch. A dokud ten led neroztaje, tak to trochu chladí. Syn to zkoušel na koleji, prý to za nic nestojí.

tú hračku z telešrotingu som mal možnosť odskúšať,je to ozaj hračka,ktorá vie "schladiť" vzduch o 1-2°C tak vo vzdialenosti 15-20 cm od prístroja v smere fúkania vzduchu,to je asi tak všetko,keď sa tam vloží lad,tak možno trošku studenší vzduch z toho vylezie aj na vzdialenosť 22-25 cm,ale určite to nevychladí ani najmenšiu miestnosť,ktorá by sa dala nájsť v bežnom obydlí,nemá to o nič väčšiu účinnosť ako bežný ventilátor.....

K rychlejšímu vychlazení jedné středně velké místnosti, je potřeba klima o chladícim výkonu cca 4kW. Slabší klimatizaci to bude trvat déle, hraniční na udržení teploty je asi 200 - 500W při teplotním rozdílu venku/vevnitř 10 stupňů, podle izolace místnosti. To ten výměník s ledem samozřejmě nemá...