Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Obložení chaty s izolací

Dobrý den. Od jednoho známého mám tvrdou fasádní izolaci rockwol 100mm. Chtěl tím obložit zděnou chatu a na to nějakým způsobem dát palubky. Jak to udělat? To mám dát na zeď 100mm trámy a mezi to dát tu izolaci? Není to moc masivní? Díky za rady a tipy.

Osobně si myslím, i když jsem to nezkoušel, že asi ne. Montážní pěna "nabývá" na objemu, takže při jejím nanesení a přilepení na zeď, případně nějakým prostříknutím pod izolaci, by došlo k nerovnoměrnému odtlačení izolace od podkladu.
Ale vždyť existuje mnoho různých použitelných stavebních tmelů a nejsou nijak drahé. A tu vatu je potřeba pouze přichytit do doby, než přišroubuješ nosné latě obložení (ty střešní), pokud to budeš řešit tak, jak jsi napasal naposled. Takže bych izolaci přichytil pouze bodově pár terči a použil třeba tmel na lepení obkladaček (ten mě teď zrovna napadl). To by mělo určitě stačit. ;-)