Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kombinovaný bojler - radši Tatramat, nebo Dražice?

Dobrý večer všem,
plánuji zakoupit kombinovaný bojler (ohřev elektrikou plus přes kotel), objem cca 120 - 160 l. Rozhoduji se zatím mezi Dražicemi, nebo Tatramatem, s tím, že v zimě bude bojler prioritně natápěn přes kotel, v létě přes elekřinu. Který mi doporučíte spíše, s ohledem na životnost, lepší parametry, servis, atd.? S jakou životností lze vůbec u současných modelů přibližně počítat (předpokládejme obvyklý stálý provoz v domácnosti)?
Předem děkuji.

Za několik desetiletí provozu dvou bojlerů současně ve vícegeneračním domě mám tu zkušenost, že Dražice vždy odešly do věčných lovišť dříve než Tatramat... a to mám Dražickou fabriku za humny, ale lokální patriotismus stranou - já volím Tatramat. 15 let zatím zvládl asi každý, Dražice nám kolísaly mezi 8 a 12 lety. Ale obecně ani s jedním výrobkem asi neuděláte chybu, vydrží to dlouho, díly jsou k dostání a vodu to ohřeje.