Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Digitální multimetr

Zdraví.
Jsem zjistil, že mi můj 13 lety syn chodí tajně půjčovat můj multimetr.
Byl docela dost drahý a tak bojím.
Doporučte něco rozumného za rozumnou cenu?
Určitě ne automat.
Děkují.

loading...

Za sebe bych přidal jednu zkušenost: teprve koupí multimetru s napájením tužkovými články (tedy nikoliv 9V baterií) a především automatickým vypínáním mám vyřešen problém kdy v nejnevhodnějším okamžiku nebylo čím měřit.

V práci mám takovej. Fluke, na tužkový a s automatickým vypínáním. Při delší práci zrovna ve chvíli, kdy konečně hroty krkolomně přiložím na měřící body, zjistím, že se samočinně vypnul. Takže znovu zapnout, znovu hroty na místo a počkat, až mašina projede pracovní cyklus, abych mohl měřit ve správnou chvíli.

Tak mne napadlo, přímo v hlavě, že pokud to není skutečně superdrahý a superpřesný laboratorní přístroj navázaný na nějaký metrologický řád, tak na tvém místě bych byl rád, že můj syn v tom věku má zájem o mé měřicí přístroje a ne o mé pornočasáky, značkovou whisky a kubánské doutníky. A pokud by ho rozbil, získal by do života zkušenost, že s drahými měřáky se musí zacházet oploceně a já bych měl pádnou výmluvu, že si musím koupit lepší a dražší měřák a ta kabelka holt počká do příštích prémií.
:-D:-D:-D:beer: