Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zásuvka 12v v autě

Prosím chci si udělat jednu zásuvku 12 V někde pod palubkou . Mužů si vzít proud z druhé zásuvky která je až u ruční brzdy,nebo najít pojistku a vzít to z ní.. jednoduší b bylo z druhé zásuvky.Mam Fabií 1.Diky .

To určitě nejde zatížit na plné kule, ale obvykle tam jsou jen drobné spotřebiče. Měla by tam být 10A pojistka. Ona ta konstrukce zapalovačové zásuvky je dost nešťastná, hřeje se to samo a vylejzá ven :-) Taky to bylo určeno na zapalovač, zásuvky se z toho udělaly jaxi mimochodem :-)

Ono stačí k tomu připojit nějakou vychytávku typu "kompresor na pneu" a víc už ani ránu. Třeba zrovna ten kompresor mi v autě funguje dobře (Yaris s 10A pojistkou) a kamarádovi (Fabia, též s 10A pojistkou) to tu pojistku pálí. Přiznám se, že tomuto jevu nerozumím. Zřejmě na té pojistce kamarádovi visí ještě "něco" a dalo by se to změřit klidovým proudem. Ale nechce se nám. :)