Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vodou ředitelné barvy

Jsou vodou ředitelné barvy běžně po zaschnutí stále měkké? Natřel jsem jedny futra před cca 15ti lety vodou ředitelnou barvou a dodnes je nátěr měkký, špatně omyvatelný, drolí se. Od té doby jsem takové barvy nepoužil, až ted - a výsledek je to samé - barva prostě nezaschne jako např. syntetika nebo acetonová barva. To je vlastnost vodou ředitelné barvy nebo dělám něco špatně nebo je to špatný výrobce? Potřebuji část barvy odbrousit smirkem (ničím jiným), ale prostě nezaschlá, částečně stále elastická barva prostě moc smirkovat nejde neb ihned zanese smirek. Nechal jsem se k týto barvě ukecat a navíc má výhodu v jednodušším vymývání štětců, ale pro mě je defacto nefunkčí neb nezaschne - nebo zaschne, ale její povrch není pevný.

Předmět Autor Datum
Akrylát a spol. nepoužívaj, je to marketingový odrb tzv. ekológov. Zostane ti furt na povrchu lepivá… poslední
Nuda 06.07.2018 07:07
Nuda

Akrylát a spol. nepoužívaj, je to marketingový odrb tzv. ekológov. Zostane ti furt na povrchu lepivá "žvýkačka", ktorú nedáš prácne dole ani šmirgľom, ani odstraňovačom náterov, ani kyselinami. Navyše, pod náterom kvitne hrdza.

Nie je nad kvalitne spravenú syntetiku na odmastený, odhrdzený, zdrsnený, suchý železný kov. 2x matný základ, 2x vrchný lesk s odstupom pri 25°C 48 hodín po každom nátere. Je to síce pakáreň, robota po sobotách alebo cez dovolenku, ale máš na 20 rokov pokoj. Riedidlo do syntetiky pri nižších teplotách je možné použiť C6000 - acetón.

Mne sa osvedčilo na vyzretú, v lete na Slnku ÚV žiarením mierne vyšuntelú syntetiku (po dvoch mesiacoch posledného lesklého náteru) naniesť ako finálnu ochranu bezfarebný, transparentný lak z radov Luxol (Balakryl, Xyladekor) určený na drevo, odolný proti UV žiareniu. Obsahuje o.i. organických rozpúšťadiel aj vosky, prírodné živice, ktoré nano trhlinky v syntetike dokonale zalejú, syntetiku nádherne týmto vrchným filmom oživia. Luxoly odpudzujú zrážky, na plote sa nedržia ani vtáčie agresívne výkaly, biele či farebné lízance vypadnuté z kloaky po konzumácii kôstkovín, bazy čiernej a apod. farebných bobulovín.

Ak máš exteriér plota natretý tmavým odtieňom, je možné použiť na syntetiku Luxol - Eben, čierny. Plot máš ako čerstvo vykutý z kováčskej dielni, zakalený, napustený na povrchu olejmi a pucvolou preleštený.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru