Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem trava do kompostu

Úplne ideálna vec skompostovať trávu. Jemne posekanú travinu na jeseň prelej vodou a z vrchu posyp zeminou, cca tri cm hrubá vrstva, tá obsahuje baktérie k rýchlemu rozkladu prístupu z vrchu hromady, ale aj zo spodku, ak máš kompost na holej zemi. Na jar budúceho roku máš hotový kompost.

Ja kompostujem všetko organické, ihličie, aj ak strihačom zarovnávam konifery zo živých plotov idú mladé halúzky ihličnanov do kompostu, tiež odrezky z ročných konárov ovocných stromkov po výchovnom reze na jar, lístie všetko, ba aj mastné lístie z orechov.

Po zbere kukurice dávam do kompostu celé, neposekané dvojmetrové stvoly kukurice, vňať zo zemiakov po zbere, stvoly od paprík zo skleníka, rajčín, zelené nedozteté rajčiny v októbri, papier, odpad z kuchyne. Prekladám kompos kuracincami (kuřincami z vlastného chovu).

Kompost mám za tri roky ako víno, voňavý, sypký, heboučký, hodvábny. Voní jemne po šampiónoch.

Výhradne kompostom pôdu mulčujem, rozveziem ho na povrch a iba rozhrabem. Nezrýľujem, nezrotavátorujem do pôdy. Žížaly a spol. "mikro života" si v priebehu roka zvyšok kompostu schosnuje k svojmu duhu do pôdy.

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny