Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Autorádio

Prosím o radu.koupil jsem autorádio ,zapojil a i fantom zesilovač k anténě, samozřejmě s kabelem+12.Vklidu rádio hraje,je tam hafo stanic a když jedu pořád to šumí , někdy jen slabě ale přeci.Nevite náhodou co stín . Děkuji za každou radu nebo Vaší zkušenost , popřípadě to vyzkoušet.

Čo znamená v klidu? Ak stojíš, ale motor je nakopnutý? Alebo hraje rádio len bez nakopnutého agregátu. (Jazdi výhradne bez motora a s kopca dole).

Ideálne je mať prút v strede strechy nad spätným zrkadlom čelného skla.
https://www.alza.sk/hobby/compass-antenny-prut-s-redukciami-d2931337.htm

Bez zosilňovača signálu!!!! Zvod priamo do rádia z antény bohate stačí. Tu bude pes zakopaný, v zosilovači.

Odrušenie autorádia (napájania) jesto, skúšal si?

Zrejme máš vadný koaxiál zvodu, alebo sa dotýka kastne.

Pokud není šum v klidu, bez spuštěného motoru a rušení je pouze při jízdě, pak se dostává do přívodu od antény. Může to být i napájecím kabelem do zesilovače signálu. Dej lepší anténu s dobrým stíněným přívodem do rádia, na střechu, zruš zesilovač a bude po problému. Dnešní autorádia mají tak dobrou citlivost, že žádné předzesilovače do antény, pokud nemají pouze nějakou "náhražkovou" anténu, většinou nepotřebují.
Napájením autorádia se rušení do autorádia nepřenáší.