Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Řemeslnický slang

Zdravím všechny kutily i nekutily. Snažím se postupně dávat dohromady takový řemeslnický slang. Pomůžete mi s tím? Uvedu příklad:

šuplera - posuvné měřítko
mafl - ruční kotoučová pila
pajsr - páčidlo

Cokoli Vás napadne, sem s tím.

Díky díky

Taky všechny zdravím, neporadili byste mi kvůli překladu? Potřebovala bych zjistit nějaké slangové slovo, kterým by se v dílně označoval mistr... Neříkejte, že nic takového neexistuje:-))
Díky moc!

"nejde tam šťáva" - neteče tam proud (elektrický), "šlus" - zkrat ("šlusmetr" zkoušečka krátkého spojení, vodivosti, zkratu), "domorobo" - podomácku vyrobené, "šteft" - čudlík, "koza, kozy" - zednická koza, přenosný podstavec pod prkenné jednoduché lešení, koza jako podstavec pro řezání dříví, "bačkora" - podklad pod sloupek, aby se nezabořil do země nebo se sloupek lépe podložil a neujel, "padla" - konec směny, jde se domů