Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako spravit lavicky okolo ohniska?

Dobry den,

vedla chaty mame ohnisko a rad by som pri nom spravil sedenie v podobe par neprenosnych/tazko prenosnych laviciek. Pozemok nieje oploteny, dolezite je aby to bolo lacne, odolne pocasiu a ukradnutiu. Povodne som rozmyslal nad masivnou gulatinou, ku tej ale nemam pristup a kupovat rezivo na mieru by vyslo vcelku draho. Ako lepsia moznost sa mi zda z hrubsich jaklov zvarit nohy v tvare T a hore spojit fosnou z dreva hrubou 5 cm. Na jednu lavicku by teda trebalo dve taketo T-cka. Na spodku kazdej tej nohy by som navaril nejaku zaslepku proti vytrhnutiu a takto by sa nohy osadili napr do salovacich tvarnic zaliatych vrecovanym betonom. Poda v danej lokalite je skoro cisty piesok, preto to chcem osadit takto. Ak ste nieco podobne robili, tak by som uvital vase alternativy, pripadne aj verziu s opierkou chrbta.

Ja som spravil 2 lavicky z odpadu, co mi zostal po stavbe budy.
Na fosnu (cca 25cm) som na kazdu strany priskrutkoval zvrchu 2 stojky (10x10) vedla seba a tie som zakopal do zeme.
Nie je to idealne, ale je to prudko funkcne, mam to tak uz cez 2 roky skoro. Hotove to bolo asi za 20 min.