Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Polep dřeva - voděodolný

Zdravím,

chtěl bych si na zahradu udělat něco z osb desek. Aby to nějak vypadalo, tak bych to chtěl polepit tapetou a pak přetřít lodním lakem, aby to vydrželo pobyt v zimě v dešti.
Je můj postup správný, nebo bych měl udělat něco jinak?

Díky za postřehy

Chtělo by víc upřesnit, o co by mohlo jít a zejména o jak velkou plochu. Líp by se "špekulovalo". Jinak Tvé řešení pochopitelně možné je, pouze ještě o jakou tapetu by mělo jít (papír + jaké? lepidlo, nebo samolepka?). Před tím polepením bych asi ještě nejdřív natřel předem ty OSB a zejména spoje, nějakým vodovzdorným nátěrem. Ale jaká bude trvanlivost, těžko říct. :-/ Moc bych tomu nedal, déšť, sníh a slunko jsou "prevíti".3-[

Zadej si do vyhledavače "exteriérové tapety" a něco najdeš. OSB desky jinak po čase ve venkovním prostředí "chlupatí". Dále bude záležet na tom zda se jedná o svislé plochy zakryté proti dešti či vodorovné na dešti, mrazu, slunci a k čemu budou sloužit. Jak napsal kolega v předešlém příspěvku pokud to neupřesníš nemůžeš čekat relevantní odpověď.

Na základě Tvýho upřesnění a doporučené informace nerady, bych možná skusil asi vinylové. Pouze jestli cena za 1 m2 cca 55,- Kč není moc vysoká. Ale před polepením těch OSB bych je natřel a tím trochu ošetřil proti vlhkosti ještě nátěrem klasickým latexem V 2020 (44,- Kč/0,7 l)a na něj pak teprve nalepil tu tapetu.
Třeba tuhle tapetu (má dokonce požadovaný dekor):
https://www.tapety-folie.cz/vinylove-tapety-na-zed-woodn-stone-cihla-svetle-hneda/d-80181/?utm_source=favi&utm_medium=cpc&utm_campaign=favi-tapety&utm_term=4305471b-7124-4a0a-89b1-349168a95390
A pak natřel nějakým vodou ředitelným bezbarvým lakem, něco jako tohle:
https://www.balshop.cz/bi-lak-a-0000-lesk~407/bi-lak-a-0002-mat-0-7-kg~21023
A pokud by šlo o zahradní domek a šlo pouze o stěny a střechu pokrát nějakou krytinou a s přesahem, pak by snad byl předpoklad, že by to vydrželo poměrně dlouho.;-)