Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Oprava komínu

Včera jsem zatopil v chatě a koukám že se kouří i z horní části komínu nejen z té roury co je do něj zadělaná, čím se to zadělá? Stačí malta? Byl vidět i kouř v těch prasklinách. On ten komínek má snad 8 metrů bez té roury, takže trochu opruz dostat se vůbec k horní části.

Díky za odpovědi.

Hezký den

Ještě jsem zapomněl, na té fotce jsem si všiml, že sopouch je řešen pomocí dlouhého připojení skrz stěnu chatky do samotného komína, z fotky to není patrné možná to tam je, ale jestli je to tak dlouhý vodorovný úsek a před koncem (vstupem do komína) je tam pravoúhlé koleno, pak by tam zvenku v místě toho kolena z jedné nebo druhé strany toho plech. "kouřovodu" měl být čistící uzavíratelný otvor, neboť při čištění kdy tento úsek protáhnete štětkou se může stát, že saze se pouze přihrnou k otvoru do komína ale protože je tam pravoúhlé koleno nedostanou se až dolů do komína tzn. v tom místě mezi vstupem do komína a koncem pravoúhlého kolene se mohou "nahromadit saze" vlivem čištění aniž na to přijdete a následně může být pak otvor často "přicpaný" což může zhoršovat jednak tah a jednak to není bezpečné. Pokud lze daný úsek zevnitř po odpojení kouřovodu štětkou protáhnout tak, že se dostanete až do komína pak je to OK, ale pokud ne, doporučil bych tam v místě toho kolena zvenku udělat v něm čistící uzavíratelný otvor nejlépe se šroubovacím deklíkem který při dotažení dobře dosedne a bude těsnit, tj. nebude se tam přisávat falešný vzduch do komína což může při větší netěsnosti zase zhoršit o něco tah komína. Aby se prostě nestalo, že vymetete komín, zevnitř protáhnete napojení na komín takže si budete myslet že je vše "čisté" ale v místě toho pravoúhlého kolena budete mít těsně před vstupem do komína nahrnuty saze.