Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kmenová pásová pila Cutter

Dobrý den, jelikož mám vlastní les, chtěl bych pořídit nějakou levnou pásovku na kmeny. Občas je potřeba nějaký trámek, fošna nebo střešní lať. Klasické katry jsou celkem drahé. Při šmejdění po internetu jsem nalezl nějaký harabouz, který má spalovací motor a dřevěné kolejnice.
Chtěl bych se zeptat, zda tu není někdo, kdo těmto věcem rozumí nebo dokonce tuto pilu má. Pila se prodává zde.
Já bych měl jen obavu, aby to řezalo rovně. Dále mi vůbec není jasné, jak se tam ukotví kmen.
Myslíte, že na občasné pižlání to stačí a že bude výsledek kvalitní?
Díky

U pásových pil je problém sehnat vhodný pás a spojit ho. Asi se tedy někde prodávají už hotové na konkrétní pilu. S pásovou pilou jsem ještě nikdy nic rovně neuřízl. Pás je slabý a moc poddajný. Ale podle různých videí na internetu asi řežou. Motorové řetězové pily jsou zase velice neekonomické a asi se hodí jen na občasné vyjímečné pořezání. :-)