Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem proč po výměně baterky v digit.hodinkách nutné

Zdravím. když měním baterii v digitálních hodinkách casio, píše se tam (po odsranění zadního krytu hodinek) na malém papírku:

After battery replacement, contact AC with Battery (+) using tweezers.

Proč?
Viděl jsem instruktážní video na youtube s podobnými hodinkami casio, tam se stalo, že po výměně batery se na LCD ukazoval rozsypaný čaj do doby procevedení tohoto kroku. U mých hodinek byl vidět prázdný displej než jsem daný kontakt spojil s plusem..

Jde o nějakou rekalibraci či reset či inicializaci (jestli je to specialita nízkoodběrových strojků, kde ta baterka vydrží desítky let)? Máte někdo vysvětlení, proč se to tak dělá ? co to technicky by mohlo být (zkratování přívodu, nebo jen určitý signál do obvodu nebo vybití kondenzátoru).

boční otázka:
je gramaticky správně čárka ve větě? (gramatika češtiny a angličtiny nemusí být stejná)

Určite bude mať prístroj ochranu proti prepólovaniu. Ale neriskuj.

Čaj sa mohol sypať, niekedy si nabité kondíky držia nastavenú pamäť dátumu a času niekoľko mesiacov po nadobrom vybratí pecky.

Mne naskočil stolný Panasonic telefón (hlasitý odposluch) z roku 1992 po vybratí a znovu nasadení nových AA bateriek po piatich rokoch nepoužívania, pričom vyskočili na mňa všetky tf. čísla z pamäti telefónu tiež s nastaveným dátumom a času na displeji telefónu.

Význam oddeľujúcich čiarok vo vete je takmer recipročný v US a CZ jazyku.