Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Benzínový postřikovač na brambory a ovocné stromy

Dobrý den - v těchto dnech mě dosti trápí mandelinky. Mám asi hektar brambor a k tomu ruční postřikovač 5l a to se nedá. Zvažuji nějaký levný motorový postřikovač. Našel jsem toto. Nemáte s tím někdo zkušennost? Bude mi to stačit na hektar brambor a postřik ovocných stromů nebo se na to vykašlat a koupit raději něco výkonějšího. Díky za postřehy.
IVAN

Bohate stačí.

Správne by sa to malo volať "rosič" lebo turbína vytvára jemnú hmlu vodnej pary, ktorá zasahuje min. na vzdialenosť 10-12 bm od dýzy, čím sa šetrí postreková zmes oproti klasickým, záhradným, tlakovým postrekovačom, ktoré chrlia kvapky.

Podľa mňa, ber. Detto: http://www.gardenmax.sk/obchod/action/productdetail/oc/187.xhtml

Našťastie americký brúk, drobné larvy po vyliahnutí, nepotrebuje silnú dávku, kape už pri jednom rozpustnom Mospilane 20 SP - 0,6g, na dávku 10l vody. Tento rok mi stačili zatiaľ tri postreky aplikované na vňate zemiakov Mospilanom. Ešte sa síce objaví druhá generácia, možno aj tretia, však je to teplotne posunuté.
-----------------------------------------
Osobne mám velice dobrú skúsenosť s postrekovačom zn.: Agrimotor na gelový akumulátor s elektromotorom v cene cca 70€
https://www.pricemania.sk/tlakove-postrekovace/agrimotor-sx-15d/

Elektromotor tlačí 3,5bar, sú k sade aj dve trysky, teleskopická, výsuvná tyč, nabíjačka. Za 70€ ju mám už od roku 2010 v 100% stave, používaný je ročne na asi 150l rozrobených postrekov.

Len v prípade 15l objemu kvapaliny je komplet fest ťažká nálož na gurtne a chrbát. cca asi 25kg činí dokopy váha.

Moja polovička ma chcela zastúpiť v postreku jabloní, zarobila si na záhradnom stole postrek, naplnila Agrimotor hadicou, navliekla si gurtne na plecia a takmer sa pod tiahnu prekotila na chrbát, ako brúk pytlík horeznak na krovky. Pre slabšie, útlejšie ženy, nedoporučujem.

Bacha na to - jsou motorové postřikovače a motorové rosiče. Postřikovač má na konci trysku a stříkáš tím v menším kuželu. Motorový rosič má na konci plastovou hubici a bereš tím větší plochu bez přesnějšího zásahu. Na hektar brambor bych zvolil spíš rosič, používal jsem ho před léty na bolševník a měl jsem s tím dobré výsledky. Záleží co budeš chtít použít za postřik na stromy a kolik jich máš.