Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stropni panel použit jako opernou zeď

Cau, dve zelezne stojky 2m dlouhe, (60cm v zemi zabetonovane) mezera 180cm a mezi stojky zasunu (180cm/30cm/9cm) stropni desku PZD na vysku 150cm takze dam na sebe 5 desek a zatim vyrovnam hlinou zem do roviny, po vyrovnani na to postavim 2metry vysoky takzez betonovy plot z desek .. vydrzi ty stropni panely na opernou zed celkove na vyrovnani zeme (celkem 4m dlouhe a 1,5m vysoke? Diky

https://stavebniny-levne.cz/stropni-deska-pzd-180-30-9.html

To nevydrží tlak, jak popisute situaci. Nesmíte vyrovnam hlinou zem do roviny, Tam, musí být něco propustnáho pro vodu, aby se v zimě nedělal tlak na desku. Takže šterk oddělený od zeminy třeba nopovkou, geotextílii...
Stojky budou z čeho? Ta musí vydržet tlak nerovnosti. PZD to vydrží, pokud uděláte dobrou práci.